USA 5 dollars Nat'l Law Enforcement Mem.

Attributes of Coins
| Melt Value | $1,131.12 7.523g Gold |
|---|---|
| Region | USA |
| Denomination | 5 dollars |
| Krause number | UC# 362 |
| Metal | Gold 0.900 |
| thickness | 1.5 mm |
| diameter | 21.6 mm |
| weight | 8.359 g |
Obverse:

People
2021
IN GOD WE TRUST
LIBERTY
Reverse:

Flowers
E PLURIBUS UNUM
FIVE DOLLARS
UNITED STATES OF AMERICA
List of Coin Varieties
| Name | Year | Mark | Mint | Mintage | Craftsmanship | Value(USD) |
|---|---|---|---|---|---|---|
| USA 5 dollars Nat'l Law Enforcement Mem 2021 W Proof | 2021 | W | USA, West Point | Proof | Value(USD) |
Recognition Records


User from US
Time: 2025-03-31 09:53:04


User from CA
Time: 2025-03-31 09:53:02


User from US
Time: 2025-03-31 09:46:32


User from US
Time: 2025-03-31 09:37:20


User from UA
Time: 2025-03-31 09:45:03












